Сьогодні відзначаємо Міжнародний день захисту інформації, - Комітет з питань цифрової трансформації

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
30 листопада 2023, 16:34

 

Саме цей день, 30 листопада, ще у 1988 році американська Асоціація комп’ютерного обладнання оголосила Міжнародним днем захисту інформації. Вже тоді фахівці асоціації замислились над комплексним підходом до безпеки в інформаційному просторі.

Сьогодні, коли комп’ютерні технології та інновації стали невід’ємною частиною нашого життя, питання захисту інформації стає вкрай важливим та актуальним.

Доступ до інтернету надає людям безліч можливостей для навчання, працевлаштування, саморозвитку. Але окрім переваг він несе в собі і загрози. Шахрайські сайти, шпигунські програми, кібератаки – все це необхідно вчасно виявляти та блокувати.

Держава також не залишається осторонь питання інформаційної безпеки. На законодавчому рівні врегульовано багато питань як захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах так і основних засад забезпечення кібербезпеки країни.

Війна, яку веде росія проти України, продемонструвала можливості використання агресором сучасних технологій на різних рівнях. Тож робота фахівців, які захищають нас від цих загроз є безмежно складною та визначною.

Для цього постійно діють різні центри при Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Раді національної безпеки та оборони України та інших органах влади, діяльність яких спрямована на протистояння кіберзагрозам та безпеку державних інформаційних ресурсів. Також слід зазначити що для більш комплексного захисту всі країни повинні обмінюватися інформацією та працювати разом над розробленням нових засобів захисту ІТ-систем.

А для звичайних користувачів інтернету слід зазначити, що ваша безпека в інтернеті залежить тільки від вас. Оновлюйте антивірусні програми, використовуйте складні паролі, та будьте пильними при роботі на комп’ютері.

Захистимо нашу інформацію, зробимо життя безпечнішим!