Євгенія Кравчук: Під час зимової сесії ПАРЄ планується розгляд резолюції, присвяченої українським дітям

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
30 листопада 2023, 09:06

 

У столиці Ліхтенштейну Вадуці відбулося засідання Бюро ПАРЄ, під час якого був затверджений персональний склад нового спеціального комітету, що розглядатиме питання стосовно депортації українських дітей російськими окупантами. Також розглядатимуться напрямки допомогти в цій сфері з боку ПАРЄ та Рада Європи.

Про це повідомила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«До складу спецкомітету увійшли близько 40 представників різних держав, різних постійних комітетів ПАРЄ. Очолила цей комітет народна депутатка, членкиня української делегації Олена Хоменко. Дуже важливо, щоб тема викрадених окупантами українських дітей трималася у фокусі. Ми плануємо у січні під час зимової сесії ПАРЄ розглянути резолюцію, яка повідомлятиме поточний стан речей. Наразі не так багато дітей повернуто в Україну, як хотілося б, але робота триває і є країни, що готові бути посередниками у процесі повернення дітей. Важливо на цю тему говорити, нагадувати світові, бо поки росія тільки під тиском відпускає наших дітей», - зазначила політикиня.

Вона також прокоментувала ситуацію довкола викрадення й усиновлення лідером однієї з російських парламентських партій Сєргєєм Міроновим української дівчинки.

«Саме тому ми й говоримо про геноцид. Дитину взяли й «витиратимуть» її національну ідентичність. Ось через такі приклади міжнародна спільнота має посилювати санкційний тиск на росію, спроваджувати наступні пакети економічних обмежень. Звичайно ж, має також бути проведений справедливий суд над винними у злочинах», - наголосила народна депутатка.