Голова Верховної Ради України зустрівся з очільницями Палати представників і Сенату Бельгії

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 листопада 2023, 12:39

У межах робочого візиту до Брюсселя Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук провів робочу зустріч із Президентками Палати представників Бельгії Еліан Тільйо та Сенату Бельгії Стефані ДʼОз. 

Сторони обговорили продовження підтримки України, реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського та шлях України до Європейського Союзу й Організації Північноатлантичного договору. 

Голова Верховної Ради України висловив вдячність Стефані ДʼОз за нещодавній візит в Україну до Дня вшанування памʼяті жертв голодоморів, зокрема, за виступ перед українськими парламентаріями. Водночас він подякував Голові Палати представників Еліан Тільйо за участь у заходах із відзначення 32-ої річниці незалежності України у місті Грімберген, а також за потужну промову цього дня на підтримку нашої держави.

«Ваші рішення, резолюції, надання військової, гуманітарної, політичної підтримки   — це демонстрація світу, що Бельгія з Україною», — наголосив Руслан Стефанчук, подякувавши Бельгії за підтримку Формули миру Президента України Володимира Зеленського та готовність взяти участь в імплементації її окремих пунктів.

Окрім того, Спікер Парламенту України подякував Бельгії за приєднання до коаліції F-16 та звернувся із проханням пришвидшити надання військової допомоги. «Швидкість руху наших Збройних Сил України залежить від швидкості надання зброї», — додав Руслан Стефанчук. 

Водночас Голова Верховної Ради України акцентував, що Україна налаштована на подальші реформи та процеси системних перетворень і сповнена рішучості завершити імплементацію законодавчих кроків, визначених у Звіті Єврокомісії у межах пакету розширення.

«Ми вже розпочали підготовку до наступного Саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні у липні 2024 року», — наголосив насамкінець Спікер Парламенту України, зауваживши, що метою є досягти максимального прогресу у виконанні рішень Вільнюського саміту та отримати запрошення приєднатися до НАТО на Саміті у Вашингтоні.