У межах робочого візиту до Брюсселя Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з представниками різних політичних груп

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 листопада 2023, 20:19

Під час зустрічі із Головою Комітету із закордонних справ Девідом Макалістером та Головою Комітету з міжнародної торгівлі, Головою Конференції голів комітетів Європарламенту Берндом Ланге Голова Верховної Ради України порушив питання поточної ситуації на фронті та подальшої оборонної й фінансової підтримки України.

«Українські воїни крок за кроком звільняють українську землю. Наші захисники втримали позиції, значно послабили загарбницький потенціал росіян», — наголосив Руслан Стефанчук, акцентувавши, що для України критично важливою є подальша оборонна підтримка, адже мета росії — вести війну на виснаження. 

Сторони також обговорили питання фінансової підтримки України, посилення санкційного тиску проти російської федерації й Формулу миру Президента України Володимира Зеленського. 

«Надзвичайно важливо розпочати переговори про вступ України в Євросоюз вже цього року», — зауважив під час зустрічі з представниками політичної групи Європейського Парламенту «Оновити Європу» (Renew Europe) Руслан Стефанчук. 

Водночас він висловив сподівання на позитивне рішення Європейської Ради. Сторони предметно обговорили всі законодавчі зміни, які Верховна Рада України вже зробила та які реформи нині на порядку денному.  

«Сьогоднішнє підписання оновленого Меморандуму про співпрацю є основою нашої спільної роботи на найближчу перспективу», — зазначив Голова Верховної Ради України, повідомивши, що документ закріпив формат взаємодії на рівні комітетів парламентів. 

Також Голова Верховної Ради України зустрівся з Президенткою політичної групи Європейського Парламенту «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» Іраче Гарсія Перес.  

Спікер Парламенту України наголосив, що Україна віддана подальшим реформам і сповнена рішучості найближчим часом завершити законодавчі кроки, визначені у звіті Єврокомісії як частина пакету заходів щодо розширення.

«Україна вітає нову ініціативу сторони ЄС щодо можливого створення окремого напряму у межах Європейського фонду миру (EPF) для сталої підтримки військових потреб України на період 2024-2027 років у розмірі 20 мільярдів євро», — зауважив він. 

Під час зустрічі із Головою політичної групи Європейського Парламенту «Європейська народна партія» (European People’s Party) Манфредом Вебером Спікер Парламенту України висловив сподівання, що динаміка вже встановлених контактів лише збільшуватиметься й дружні відносини зміцнюватимуться. 

Обговорили також удосконалення санкційного тиску проти рф: «Важливо розробити подальші кроки для усунення лазівок і кращої глобальної координації обходу санкцій». 

Під час усіх зустрічей сторони також обговорювали тему міжпарламентської співпраці та взаємодію на рівні комітетів Українського та Європейського Парламентів.