Руслан Стефанчук: Єдність з Україною стала каталізатором змін та очевидною відповіддю на питання про майбутнє Євросоюзу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 листопада 2023, 15:01

 

«Неспровокована та невиправдана агресивна війна росії проти України змінила Європу. російське вторгнення в Україну викрило багато проблем та вказало на крихку конструкцію архітектури безпеки», — наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук на відкритті Конференції високого рівня «Європейська інтеграція України — шлях до сталого миру на європейському континенті». 

Він зауважив, що сьогодні перше завдання — це підтримка Сил оборони України: «Зброя та набої сьогодні єдине, що може зупинити агресора. Необхідна номенклатура відома, обсяги відомі. Потрібні рішення та дії». 

«Наступне завдання — переосмислення міжнародних інструментів взаємодії — організацій, що створювалися в інших історичних реаліях, а відтак мали інші цілі й інструментарій», — зазначив Руслан Стефанчук. 

Спікер Парламенту України акцентував, що Україна має своє бачення та пропонує його світу: «Президент України Володимир Зеленський запропонував Формулу миру, що має ціллю повернути мир в Україну. Але вона також має й інше амбітне завдання — спільно розробити нові алгоритми співіснування та взаємодії у світі». Також він висловив вдячність Європейському Союзу та більшості демократичних країн за підтримку Формули. «Працюємо над розширенням кола учасників в Азії, Африці та Південній Америці», — додав Руслан Стефанчук. 

«Єдність з Україною, продемонстрована під час вторгнення, стала каталізатором змін та очевидною відповіддю на питання про майбутнє Європейського Союзу», — наголосив Голова Верховної Ради України. 

Водночас він акцентував, що країни, які мають спільні цінності й принципи, спільне розуміння важливості вибору демократичного розвитку, мають бути єдині та максимально інтегровані одна з одною: «Це головна передумова міцності Союзу. Його здатності захищатися та розвиватися, згідно з обраною моделлю». 

«Об’єктивна оцінка Комісії українського прогресу та її рекомендація Раді будуть визначальними при ухваленні політичного рішення лідерами Європейського Союзу у грудні цього року», — зауважив насамкінець під час Конференції високого рівня «Європейська інтеграція України — шлях до сталого миру на європейському континенті» Голова Верховної Ради України.