Іванна Климпуш-Цинцадзе на сесії COSAC: "Настав час накласти серйозні санкції на російську атомну енергетику"

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 листопада 2023, 14:09

 

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук та членкиня Комітету Олена Вінтоняк беруть участь у засіданні COSAC, Конференції комітетів у справах ЄС парламентів Європейського Союзу та партнерів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на сесії, присвяченій енергетичній кризі на континенті та «зеленій» трансформації ЄС. «Я погоджуюся з тими, хто каже, що ми маємо захищати європейські цінності. І я маю надію, що всі ми погодимося, що торгувати цими цінностями не можна. Тому коли ви працювали над відповіддю російській федерації, яка перетворює енергоресурси на зброю - ви працювали над енергетичною безпекою та переходом до «зеленої» економіки. Ви також змогли ухвалити сильні 11 пакетів санкцій проти рф», - сказала голова Комітету. Але, за її словами, Україна та ЄС мають бути чесними одне з одним і відкрито говорити про проблеми, які все ще існують. «Між 2021 та 2023 роками імпорт скрапленого російського газу в ЄС збільшився на 40%. Тобто ви не імпортуєте газ через газогони, ви імпортуєте його через термінали. Це має бути зупинено. Бо в такий спосіб росія отримує фінансування своєї воєнної машини і продовжує вбивати українців», - заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

За її словами, настав час для ЄС піти далі і накласти серйозні санкції на російську атомну енергетику. «Ми впевнені, що Україна має що запропонувати Європейському Союзу для зміцнення його енергетичної безпеки, як завдяки своїм природним ресурсам, так і завдяки виробництву біопалива та водню. Упевнена, що разом ми працюватимемо над цим, але спершу нам потрібно перемогти у війні, також разом, з вашою допомогою», - наголосила голова Комітету.

 

Довідково:

Конференцію COSAC було започатковано у 1989 році. З того часу вона забезпечує регулярний обмін інформацією та досвідом між комітетами національних парламентів ЄС та представниками Європейського парламенту. Конференція має повноваження подавати будь-які пропозиції до Європарламенту, Європейської Ради та Єврокомісії.