Руслан Стефанчук: Україна віддана подальшим реформам і сповнена рішучості завершити законодавчі кроки, визначені у звіті Єврокомісії

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 листопада 2023, 12:11

 

У межах робочого візиту до Брюсселя Голова Верховної Ради України взяв участь у Конференції Президентів Європейського Парламенту. 

Насамперед Руслан Стефанчук висловив вдячність Європейському Парламенту за непохитну підтримку України. «Ми цінуємо ваше лідерство та сильний голос в Євросоюзі, його державах-членах та у ширшому глобальному контексті», — наголосив він. 

Водночас Голова Верховної Ради України нагадав, що 21 листопада в Україні вшанували День Гідності і Свободи: «Цього дня рівно десять років тому українці вийшли на Майдан Незалежності у Києві на знак протесту щодо відмови тогочасної влади підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом». Він акцентував, що тоді українці продемонстрували, що поділяють європейські цінності й прагнуть бути ближчими до ЄС. 

«Ми платимо величезну ціну життями наших людей, захищаючи наші території», — зазначив Руслан Стефанчук, зауваживши, що російська федерація демонструє готовність до тривалої війни на виснаження: «росія має величезні ресурси й було б великою помилкою вважати, що вони на межі виснаження, вони розраховують на втому, ядерний шантаж, зміну уваги світу до інших світових подій». 

«Україна наразі є полем бою демократії та тоталітаризму. І від наших спільних зусиль залежить, на яку сторону змістяться терези та як виглядатиме майбутнє Європи й світу», — наголосив він. 

Водночас Голова Верховної Ради України зазначив, що Україна сподівається на позитивний розгляд державами-членами ЄС щодо можливого створення спеціального розділу у межах Європейського фонду миру з метою стабільного фінансування та постійної підтримки оборонних потреб України на період 2023-2027 років у розмірі 20 мільярдів євро.

Також Руслан Стефанчук зауважив, що Україна потребує й подальшої фінансової підтримки, адже українська економіка стикається з надзвичайними викликами: «Планування є складним, з огляду на постійне нищення росією цивільної інфраструктури, енергетичні виклики та кількість відповідних на це витрат, що зростають». 

У цьому контексті Голова Верховної Ради України наголосив, що отримання сильного сигналу від Європейського Парламенту, який проголосував за мандат про створення Ukraine Facility у розмірі до 50 мільярдів євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України з 2024 по 2027 роки, є дуже важливим. 

«Україна виконує свої зобов’язання у повному обсязі. Україна віддана подальшим реформам і сповнена рішучості найближчим часом завершити законодавчі кроки, визначені у звіті ЄК як частина пакету заходів щодо розширення», — акцентував Спікер Парламенту України, повідомивши, що вже є результати реалізації двох кроків, зазначених у звіті ЄК. Зокрема, минулого тижня Верховна Рада України прийняла законопроекти щодо посилення Національного антикорупційного бюро України та розширення повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Працюємо з Урядом над втіленням інших рекомендацій Звіту Комісії та очікуємо, що Європейська Рада прийме рекомендацію Єврокомісії та схвалить відкриття перемовин з Україною про вступ вже у грудні цього року», — зазначив насамкінець під час Конференції Президентів Європейського Парламенту Голова Верховної Ради України.