Спецоперація, яка складається з комплексу заходів, - Роман Костенко розповів, коли запалає Кримський міст

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 листопада 2023, 18:47

Знищення Кримського мосту суттєвого погіршило би логістику ворога і відкрило би нові можливості для ЗСУ. Але для цього потрібна ціла спецоперація із використанням далекобійних високоточних ракет. Про це розповів народний депутат від «Голосу», секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

«Знищення Кримського мосту сприятиме змінам на полі бою. Але тут потрібна західна зброя. Наприклад, ракети ATACMS, які мають дальність 300 км і відхилення на 5 м. Тому якби ми випустили 20-30 ракет, можливо, в комплексі з Taurus чи SCALP. При цьому би провести спецоперацію з цілями відволікання для нівелювання ворожої ППО. Такий удар був би ефективним», - підкреслює представник «Голосу».

Хоча саме по собі знищення Кримського мосту ще не означає перемогу у війні, це би відкрило нові можливості для Сил оборони України.

«Це би створило проблеми у логістиці ворога. Ми би пішли на шлях кардинальних змін. І тоді за наявності більшої кількості танків, літаків - тобто в комплексі - мали би зрушення на фронті», - акцентує народний депутат.