Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко та Віцеспікерка Олена Кондратюк зустрілися з Віцепрезиденткою Єврокомісії Вєрою Юровою

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 листопада 2023, 16:55

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк та представники парламентських фракцій та груп зустрілися з Віцепрезиденткою Європейської комісії з питань цінностей та прозорості Вєрою Юровою. 

Насамперед Олександр Корнієнко наголосив, що Україна вітає рекомендацію Єврокомісії щодо початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу, а також запевнив у рішучості нашої держави завершити законодавчі кроки, визначені у Звіті Єврокомісії у межах пакету розширення. 

«Ми маємо позитивні результати реалізації двох кроків, викладених у Звіті Єврокомісії щодо антикорупційної політики», — зауважив він, додавши, що вже розпочато підготовку законопроектів для виконання інших кроків, зокрема, щодо прав національних спільнот і регулювання лобіювання. 

Окрім того, під час зустрічі Перший віцеспікер акцентував на питанні військової та фінансової допомоги. «Особисто багато бачуся з нашими захисниками та захисницями й питання швидкості надання снарядів дуже важливе. Боротьба триває — час грає одну із вирішальних ролей на шляху до перемоги», — акцентував Олександр Корнієнко. 

«Понад 92% у суспільстві підтримують наші прагнення щодо вступу до Євросоюзу. Це найбільший для нас виклик, щоб якнайшвидше прискорити процеси доступу до ЄС», — наголосила, зі свого боку, Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк. Також вона зауважила, що абсолютно всі фракції та групи, без поділу у цьому питанні на більшість і меншість, розуміють абсолютну відповідальність й історичну місію цього скликання Парламенту України наблизити можливості до вступу до Євросоюзу. 

Окрім того, вона зазначила, що українське суспільство водночас повʼязує вступ до Євросоюзу з безпекою: «Понад 60% наших людей говорять і вірять, що якщо вони вступають до ЄС, то забезпечують своє право на безпеку». 

Олена Кондратюк окремо звернула увагу на важливості відкриття економічних можливостей для українців після вступу до Євросоюзу, а також боротьбу з дезінформаційними наративами, що поширюються російською федерацією. 

«Ми з неймовірним захопленням ставимось до вас і до того прогресу, що ви демонструєте, впроваджуєте реформи, які є дуже складними», — наголосила Віцепрезидентка Єврокомісії Вєра Юрова. «Хочу бути автентичним свідком тієї роботи, що ви проробили. Впевнена, що повернусь із посилом, що Україна робить усе можливе, щоби забезпечити створення належної системи боротьби з корупцією», — водночас зауважила Віцепрезидентка Єврокомісії: «Розширення Євросоюзу — це не через те, що ми відчуваємо симпатію до когось, ми спираємося на досягнення країни». 

«Шлях до перемоги, євроінтеграції та нашого відновлення — це нерозривні процеси, які не можна уявляти одне без одного», — зауважила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк. Вона також зазначила, що Україна дуже чітко розуміє, наскільки важливим у процесі відновлення буде лідерство громад та долучення громадянського суспільства до всіх процесів, повʼязаних з ухваленням  рішень щодо відбудови. «Ми розуміємо, як важливо мати всі антикорупційні запобіжники вже на моменті планування всієї архітектури відновлення. І сьогодні працюємо над великою законодавчою рамкою, повʼязаною саме з процесом відновлення», — повідомила Олена Шуляк. 

Зі свого боку, Перший заступник Голови Комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин порушив питання лобізму в Україні. Він зауважив, що це питання в Україні багато вже у чому врегульоване достатньо прогресивним Законом про доступ до публічної інформації. «Громадськість має можливість через реєстри відкритості отримати величезну кількість інформації про контакти держави з бізнесом і можливість впливати на ті чи інші рішення», — зазначив Ярослав Юрчишин, акцентувавши, що це потрібно й надалі вдосконалювати.

Водночас Перший заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Григорій Немиря акцентував, що будь-який мирний договір, який буде спиратися на обмін миру на території, принесе не мир, а запрошення до ще більшої агресії. «Ця війна про те, хто писатиме правила нового порядку безпеки в Європі та світі», — наголосив він. 

Член Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Петро Порошенко висловив вдячність за рішення Європейської комісії рекомендувати почати перемовини про вступ України до Європейського Союзу, а також за особисту роль та зусилля у цьому процесі Віцепрезидентки Єврокомісії Вєри Юрової. «Євроінтеграція обʼєднує Парламент, ми говоримо одним голосом — і маємо використати цю атмосферу, щоби сказати, що маємо продовжити тиснути на росію, аби вона припинила агресію», — зауважив Петро Порошенко. 

Членкиня Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Анна Скороход висловила сподівання на позитивне рішення щодо набуття Україною членства в Європейському Союзі. «Лише разом ми зможемо забезпечити й безпеку на наших територіях, і розвиток економічний та соціальний, і розвиток демократії та стабільності у суспільстві», — наголосила вона. 

У зустрічі також взяли участь член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрій Павленко й членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Антоніна Славицька.