Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Президентом Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
25 листопада 2023, 20:05

Сторони обговорили продовження оборонної підтримки України, шлях України до Європейського Союзу та НАТО, а також відбудову України. 

«Латвія вже надала зброю та військову амуніцію на суму майже 400 мільйонів  гривень. Це робить Латвію третім найбільшим донором серед наших партнерів за відсотком національного ВВП і 18-им за абсолютним показником», — наголосив насамперед Спікер Парламенту України. 

Окремо він висловив вдячність за лікування та реабілітацію українських військових, військову підтримку й волонтерські проекти латвійців, спрямовані на підтримку України. 

Голова Верховної Ради України акцентував, що розраховує на підтримку та адвокатування Латвією України на шляху до Євросоюзу та НАТО. 

Також Руслан Стефанчук звернувся до Латвії із закликом й надалі підтримувати Формулу миру, запропоновану Президентом України Володимиром Зеленським, адже український план — про справедливий і тривалий мир. 

Насамкінець Руслан Стефанчук зауважив, що Латвія ухвалила рішення взяти участь у проектах відновлення обʼєктів соціальної інфраструктури. Він висловив вдячність за рішення Уряду про виділення на ці цілі пʼяти мільйонів євро вже у 2023 році. 

«Історія успіху України — це історія успіху всього цивілізованого світу», — наголосив Голова Верховної Ради України.