Дмитро Соломчук: Ініціатива Grain From Ukraine – це і підтримка українських аграріїв, і важлива допомога державам, які відчувають нестачу продовольства

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
25 листопада 2023, 09:15


Минулого року ініціатива Президента Володимира Зеленського Grain From Ukraine (Зерно з України) була дуже успішною, до неї приєдналися близько 30 держав світу. Завдяки цьому проєкту багато українського хліба експортовано до Ємену, Кенії, Сомалі тощо. Під час другого міжнародного саміту української гуманітарної ініціативи «Зерно з України» наша держава хоче підготувати план експорту продовольства, зокрема зерна, країнам, які цього потребують.

Про це розповів народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Завдяки ініціативі Президента Володимира Зеленського Grain From Ukraine українські аграрії отримали гідну ціну й кошти, щоб працювати далі. Європейські країни, які доєдналися до програми на першому міжнародному форумі, зібрали 150 млн доларів, з яких була закуплена ця продукція. Була організована дуже правильна програма, завдяки якій країни, що потребують продовольства, отримали доступний хліб», - зазначив парламентарій.

За його словами, сьогодні ще більше країн Африки хочуть доєднатися до цієї програми.

«Зараз усе більше наших представництв і посольств відкривається в країнах Африки. Планується відкриття зернових хабів в африканських країнах, щоб там розуміли, що в них є надійний партнер, є українська продукція на їхньому континенті, і вони за доступною ціною можуть її отримати. При цьому дуже важливо, щоб вони не підпадали під вплив рф, не підтримували провокації з боку країни-агресора, щоб не відбувалося маніпуляцій «кривавим» хлібом», - наголосив народний депутат.

Він також поінформував, що цього року Україна зібрала гарний урожай попри доволі непросту ситуацію.

«Аграрії розмінували велику кількість деокупованих територій. Лише в Херсонській області очищено понад 50 тис. га, і ці землі засіяні. Також у Харківській, Київській, Чернігівській, Сумській областях розміновані території. Досі ще багато кукурудзи й соняшника стоїть у полях. Думаю, цього року буде врожай на рівні 80 млн тонн, що досить багато для ситуації, в якій ми перебуваємо. Ми точно можемо забезпечити країни Близького Сходу та Африки збіжжям», - упевнений політик.

Він наголосив, що Україна спільно з партнерами йде назустріч тим державам, яким потрібне продовольство. Ми чесно й послідовно виконуємо свої зобов’язання, а не маніпулюємо й не вимагаємо, як це постійно чинить Москва.