Верховна Рада України прийняла законопроект про застосування англійської мови в Україні

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 листопада 2023, 16:25

Верховна Рада України 22 листопада 2023р. прийняла за основу проєкт Закону «Про застосування англійської мови в Україні» (реєстр. №9432), внесений Президентом України В.Зеленським.

Метою ініціативи є підвищення конкурентоспроможності України, зростання її інвестиційної і туристичної привабливості, розширення застосування англійської мови в публічних сферах суспільного життя та створення сприятливих умов для її опанування громадянами України. 

Законопроєктом передбачається офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначити категорії посад, кандидати на які зобов’язані володіти англійською мовою, унормувати особливості застосування англійської мови в роботі органів державної влади та різних сферах суспільного життя.

Проєкт Закону Парламент підтримав з пропозиціями Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, зокрема Комітет пропонував вилучити норму про запровадження обов’язкового демонстрування англомовних фільмів мовою оригіналу із субтитруванням державною мовою та зміни до Закону України «Про медіа» щодо квотування програм українською мовою.

Водночас у своєму висновку профільний Комітет підкреслює, що підтримує створення сприятливих умов для опанування громадянами України англійської мови як мови міжнародного спілкування в Україні.