Євгенія Кравчук: Десяту річницю Революції гідності наша держава зустрічає на порозі початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 листопада 2023, 15:21

Десяту річницю Революції гідності Україна відзначатиме не просто як держава-кандидат на вступ до Європейського Союзу, а й фактично на порозі початку переговорів про вступ. Це хоч і довга процедура, однак це фінальний етап, після якого відбувається підписання угоди про вступ та ратифікація членства в ЄС.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Сьогодні Україна продовжує виконання своєї частини роботи для вступу до Європейського Союзу. Важливо, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відзначила, що наша держава рухається дуже швидко євроінтеграційним шляхом», - зазначила парламентарій.

Вона нагадала, що 14-15 грудня Європейської Ради, де має бути ухвалене політичне рішення про початок переговорів про вступ України в ЄС. При цьому наша держава робить усе можливе, щоб прибрати потенційні перешкоди на шляху нашого просування в Євросоюз.

«Ми сподіваємося, що Угорщина не блокуватиме початок процедури вступу України до ЄС, адже йдеться про консенсусне рішення країн-членів Євросоюзу. Водночас я припускаю, що український парламент до березня наступного року ще розгляне додаткове законодавство, зокрема стосовно нацменшин та освіти мовами країн ЄС. Зараз ми очікуємо від нашого уряду реєстрації додаткових змін законодавства про нацменшини», - сказала народна депутатка.

За її словами, такі кроки дозволять усунути можливі інструменти тиску з боку Будапешта на Україну.