Дмитро Соломчук: Збільшення страхового фонду для суден сприяє активізації морського коридору перевезення продовольства з України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 листопада 2023, 15:11

Одне з ключових питань, що пов’язане з продовольчою безпекою та захистом альтернативних маршрутів перевезення збіжжя в Чорному морі, стосується страхування суден. Нещодавнє підписання угоди між урядами України та Великої Британії про створення додаткового спеціального страхового фонду на 50 млн дол. допомагає суттєво знизити ціну логістики та сприятиме збільшенню активності перевезення продовольства морським шляхом.

Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Підписання угоди з Великою Британією значно знизить страховий відсоток, а це, відповідно, зробить логістику дешевшою, тож наші аграрії зможуть отримувати вищу ціну за своє зерно. До новоствореного фонду входять відомі страхові компанії. Ми сподіваємося, що найближчим часом активність суден зросте, адже сухопутний коридор не може замінити потужні морські шляхи», - зазначив політик.

Він додав, що урожай цього року в Україні значно вищий за минулорічний – уже зараз зібрано 74 млн тонн, що на 10 млн більше, ніж у 2022 році. При цьому жнива ще не завершилися й багато кукурудзи стоїть у полях.

Народний депутат наголосив, що від самого початку повномасштабної війни було зрозуміло, що росія намагається знищити найбільш розвинені напрямки нашої економіки, зокрема й сільське господарство.

«Крім того, рф проводить агресивну політику, нав’язуючи бідним країнам світу своє збіжжя в обмін на політичну підтримку на міжнародній арені. Такі маніпуляції світова спільнота може легко зупинити, якщо буде єдина коаліція, якщо партнери додадуть ще коштів у спецфонд для страхування суден і якщо зросте кількість кораблів для перевезення продовольства з України», - підкреслив парламентарій.

Завдяки цим крокам наша держава зможе продовжувати виконувати місію надійного гаранта світової продовольчої безпеки.