Олександр Маріковський: росія втратила можливість використовувати ПАЧЕС як плацдармом для просування своїх наративів

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
18 листопада 2023, 09:42

 

У Києві завершила роботу 62-а Генеральна Асамблея ПАЧЕС, основна увага якої була зосереджена на питаннях продовольчої, військової та техногенної безпеки. До України прибули делегації з 12 країн, а деякі приєдналися до зустрічі онлайн.

Про це розповів народний депутат від «Слуги Народу», член Постійної делегації України в ПАЧЕС Олександр Маріковський.

«На засіданні Генасамблеї виступив Президент України Володимир Зеленський, який представив учасникам наше бачення стосовно розвитку Чорноморського регіону. Дуже важливо, що росія тепер не заважатиме в цій організації та не використовуватиме її як плацдарм просування своїх наративів, небезпечних для всього світу», — зазначив політик. 

Він нагадав, що від рф надійшов офіційний лист про призупинення діяльності в організації. Під час війни українська делегація робила все можливе, щоб російська делегація більше не змогла працювати в ПАЧЕС.

«Протягом декількох сесій українська делегація блокувала ті рішення, що ініціювала рф, зокрема не підтвердила жодного мандата, не підтримала їхню ідею впровадження посади віцепрезидента, яку вони просували для себе. Усі країни-члени були солідарними з Україною і не підтримували росіян. Тепер росія надіслала листа, де зазначила, що в ПАЧЕС нібито поширюються  радикальні настрої, тож рф призупиняє своє членство. Ми ж розуміємо, що вони залишають організацію, бо не платять членські внески», наголосив народний депутат.

Нагадаємо, що за підсумками триденної роботи 62-ї Генеральної Асамблеї було ухвалено Декларацію, у якій рішуче засуджено агресію рф проти України. 63-я, весняна Генеральна Асамблея ПАЧЕС відбудеться в Албанії.