Члени Постійної делегації України в ПАЧЕС повідомили, що російська федерація офіційно припинила свою участь у ПАЧЕС

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
16 листопада 2023, 16:08

У Києві триває 62-га Генеральна асамблея Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ПАЧЕС). Участь у ній беруть представники парламентів та секретаріатів 12 країн і міжнародних організацій-спостерігачів. Завдяки зусиллям нашої делегації, союзників і партнерів України російська федерація остаточно припинила свою участь у цій організації, хоча й була однією із її засновниць.

Про це повідомила голова Постійної делегації України в ПАЧЕС Анна Пуртова.

«Тепер можна сказати офіційно: росія припинила свою участь у ПАЧЕС. Ми боролися за це два роки, не даючи росіянам ухвалити жодного рішення — від затвердження мандатів до ухвалення документів, — і перемогли! Тепер нарешті можемо займатися винятково економічним розвитком країн ПАЧЕС, а не боротьбою — іноді у прямому сенсі цього слова», — зазначила парламентарійка.

За її словами, відсутність представників росії абсолютно змінила атмосферу роботи Організації.

«Уперше за два роки дійсно насолоджуюся роботою Асамблеї ПАЧЕС, не чекаючи на чергову провокацію від сусідів «із боліт». І дуже приємно чути, як делегації кажуть, що пишаються Україною та українцями», — наголосила політикиня.

Водночас член Постійної делегації України в ПАЧЕС Олександр Маріковський уточнив, що рф надіслала листа з повідомленням про свій вихід, традиційно звинувативши членів організації у провокаціях.

«росія більше не є членом міжнародної парламентської організації, яку вона, зокрема, засновувала 30 років тому. Звісно, вони зробили «жест доброї волі» та прислали офіційний лист. Тепер є офіційний лист підтвердження. Ворога поборемо», — акцентував парламентарій.