Олексій Леонов: Збільшення бюджетних надходжень, які можна спрямувати на оборону, є критично важливою складовою нашої перемоги

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
13 листопада 2023, 09:30

Уся Україна працює на перемогу та посилення наших Збройних сил, і наступного року очікується збільшення доходів бюджету майже на 23 млрд. Водночас завдяки ухваленому законопроєкту №10037 щодо перерозподілу військового ПДФО ми отримаємо додатково майже 86 млрд грн на виробництво дронів і боєприпасів.

Про це розповів народний депутат, член Комітету з питань податкової та митної політики Олексій Леонов.

«Збільшення бюджетних надходжень, які можна спрямувати на оборону, є критично важливою складовою нашої перемоги. І в цьому напрямку ми працюємо, наприклад, над важливим законопроєктом про додатковий податок на надприбутки у банківській сфері, адже в нас є галузі, що отримують додаткові кошти в період війни, і ці сфери готові сплачувати податки, щоб збільшувати надходження на обороноздатність. Також наступного року ми плануємо збільшити доходи майже на 23 млрд за рахунок ПДВ із ввезених в Україну товарів», — зазначив політик.

Він нагадав, що фінансування сектора нацбезпеки та оборони здійснюється виключно із коштів внутрішніх надходжень.

«Внутрішні надходження – це податки, митні платежі, дивіденди держкомпаній, кошти від приватизації та кошти від розміщення ОВДП. Якщо говорити про держоблігації, то наступного року ми плануємо отримати від їх продажу майже 526 млрд грн надходжень», — сказав народний депутат.

Він додав, що завдяки переспрямуванню військового ПДФО державний бюджет отримає додатково майже 43 млрд грн на виробництво дронів і стільки ж грошей на боєприпаси. Водночас у кошторисі на наступний рік передбачено, наприклад, 1 млрд грн на розроблення та ремонти укриттів у лікарнях, майже 1 млрд грн буде виділено на розмінування, 15 млрд – на підтримку ветеранів, із цієї суми 1 млрд – на протезування.