Давид Арахамія: Парламент зробив важливий крок у напрямку спрощення та автоматизації процедури отримання статусу УБД

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
08 листопада 2023, 21:55

  

Верховна Рада в першому читанні схвалила два законопроєкти №10062 і №9681, які стосуються суттєвого спрощення та автоматизації процедури отримання статусу учасника бойових дій (УБД), зокрема через QR-код. До другого читання на базі обох документів підготують спільний законопроєкт.

Про це розповів народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«В Україні сьогодні близько мільйона людей воює, але чомусь статус учасника бойових дій отримали тільки 15%, тобто десь 150 тис. осіб. Ми викликали військових і запитали, чому інші воїни не отримали УБД, адже цей статус дає право їхнім дітям на першочерговий вступ до вишу та деякі інші пільги. Ми зрозуміли, що в цьому питанні є велика бюрократія: необхідно збирати багато документів, ходити на уклін до командирів, на це витрачається багато часу, якого у військових просто нема», - зазначив політик.

Він додав, що для розв’язання проблеми вирішили відштовхнутися від зворотного й запропонували в законопроєкті всім людям, які воюють, які були на передовій та отримували відповідні бойові виплати, автоматично надавати право отримати статус УБД.

«Таким чином ми значно пришвидшуємо процес і спрощуємо його, адже не потрібно збирати стоси документів. Зокрема опрацьовується норма, згідно з якою потрібна буде тільки одна довідка від командира частини. Також до другого читання ми хочемо внести зміни, які автоматизують процеси, в тому числі з використанням QR-коду. Жодних витоків персональних даних не буде, бо інформація подаватиметься в закодованому вигляді. Цей проєкт має стати революційним в автоматизації процесів у нашому війську», - наголосив парламентарій.