Прийняття Верховною Радою Закону №9310- ще один крок на шляху до належного забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від збройної агресії - Голова Комітету з питань прав людини Андрій Задорожний

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
08 листопада 2023, 16:15

Верховна Рада України 8 листопада 2023р. прийняла у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання, (реєстр. №9310).

Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Задорожний зазначив, що «Прийняття Верховною Радою України Закону України про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання - ще один крок на шляху до належного забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від збройної агресії».

Прийнятим нормативно-правовим актом, проект якого був розроблений народними депутатами - членами Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин, на рівні закону вводяться положення щодо формування органами місцевого самоврядування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Відтепер органи місцевого самоврядування мають право формувати відповідні фонди житла також шляхом оренди приміщень, що надасть додаткові можливості для забезпечення ВПО житлом.

Крім того, Законом на період дії воєнного стану Кабінету Міністрів України надано право визначити додатковий перелік особливо вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб (крім тих, що вже визначені в законодавстві), які після закінчення шестимісячного строку не будуть змушені сплачувати орендну плату за проживання в тимчасовому житлі.