Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 8 листопада 2023 року

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
08 листопада 2023, 15:38

У середу, 8 листопада Верховна Рада України ухвалила ряд рішень, серед яких:


В ЦІЛОМУ:

№№10211/10212 — затвердили Укази Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» на 90 днів. 

№10037 — внесли зміни до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України. 

№9111 — спростили порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги, зокрема, скасували обов’язкове щомісячне звітування та запровадили можливість подання відповідних документів в електронній формі за допомогою автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

№0225 — Україна приєдналася до розширеної часткової угоди про Реєстр збитків, завданих російською федерацією проти України. Документ надає можливість подавати відомості щодо збитків, завданих унаслідок російської збройної агресії, до Реєстру збитків, затвердженого Комітетом міністрів Ради Європи 12 травня 2023.

№9274 — уточнили повноваження суб’єктів забезпечення цивільного захисту, удосконалили законодавство з питань захисту населення й територій від наслідків надзвичайних ситуацій, організації та проведення евакуації населення. Документ також передбачає, що призову на військову службу під час мобілізації не підлягають працівники ДСНС. Окрім цього, передбачається створення фонду захисних споруд цивільного захисту й укриття у ньому населення, організації та проведення евакуації, заходів хімічного й радіаційного захисту.

№4634 — внесли зміни до статті 367 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за службову недбалість, якщо вона спричинила загибель людини. 

№9310 — надали органам місцевого самоврядування гнучкий механізм для забезпечення тимчасовим житлом вимушено переміщених осіб, зокрема, шляхом викупу (придбання), оренди, будівництва житла, реконструкції будинків і гуртожитків, переобладнання нежитлових приміщень у житлові, передачі житла у комунальну або державну власність, капітального ремонту об’єктів житлового фонду.


ЗА ОСНОВУ: 

№9681 — запропонували передбачити спрощене набуття статусу учасника бойових дій. Процедура отримання статусу УБД має тривати не більше шести днів і відбуватися в електронному вигляді.