Голова Верховної Ради України зустрівся зі Спеціальною доповідачкою ООН з прав людини внутрішньо переміщених осіб

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
31 жовтня 2023, 16:06

Захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб — основне питання обговорення під час зустрічі Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука зі Спеціальною доповідачкою ООН з прав людини внутрішньо переміщених осіб Паулою Гавірією Бетанкур та експертною групою із внутрішнього переміщення.

«Через російську збройну агресію 11 мільйонів українців залишаються вимушеними переселенцями, із них п'ять мільйонів — у межах України, ще 6,2 мільйона — шукають безпеку за кордоном», — наголосив Спікер Парламенту України.

Під час зустрічі він закликав використовувати мандат Спеціального доповідача й важелі впливу для просування питання відповідальності росії на міжнародних майданчиках. «Якщо ми не отримаємо факту відповідальності рф за агресію, яка почалася із 2014 та 2022 років, це лише заохотить агресора продовжувати здійснювати свій напад на Україну», — акцентував Голова Верховної Ради України.

Окрім того, Руслан Стефанчук зауважив про закони, які прийняла Верховна Рада України задля захисту внутрішньо переміщених осіб. Це, зокрема, Закон України щодо звільнення ВПО від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики. Також у 2022 році Український Парламент вніс зміни до відповідної статті Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», розповсюдивши її дію на внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, які були окуповані після початку широкомасштабної збройної агресії рф.

Водночас Голова Верховної Ради України повідомив, що профільний Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин підготував до другого читання законопроект № 9310 про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання. Руслан Стефанчук наголосив, що цей законопроект певною мірою може допомогти вирішити житлове питання.

Насамкінець Голова Верховної Ради України висловив вдячність, що міжнародна спільнота сьогодні докладає значних зусиль, аби війна в Україні завершилася перемогою саме України.