У Комітеті з питань інтеграції України до ЄС відбулася зустріч з лідерками європейських профспілок та роботодавців

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
03 жовтня 2023, 10:21

 

З українського боку участь у зустрічі взяли: Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе,; Секретар Комітету Валентин Наливайченко, та народний депутат, Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. Європейські профспілки представляли: Естер Лінч, генеральна секретарка Європейської конфедерації профспілок та Валерія Ронцітті, генеральна секретарка «SGI Europe». «SGI Europe» - європейська асоціація, що представляє підприємства, які надають послуги загального інтересу, незалежно від форми власності чи статусу.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала європейським колегам за особистий візит до України: «Дякую, що знайшли час і можливість у розпал війни приїхати в Україну. Ваша підтримка є особливою зараз».

Вона зазначила, що Комітет з питань інтеграції України до ЄС завжди на свої засідання запрошує представників профспілок, якщо є потреба обговорення законопроєктів, які регулюють соціальну сферу. Вона зауважила, що воєнний стан накладає багато обмежень в тому числі і на законодавчу сферу. Тому забезпечення прозорого, відкритого, чесного соціального діалогу є вкрай важливим.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що сьогодні однією з найбільших потреб у всіх гілках влади є посилення інституційної спроможності. «Зараз, після того, як Україна відзвітує про виконання семи вимог стосовно кандидатства, після того, як буде ухвалено висновок Єврокомісії, сподіваємось позитивний і рекомендація Європейської Ради розпочати переговори про вступ - Україна потребуватиме ще міцнішої інституційної спроможності. Бо без цього неможливо рухатись швидко і ефективно у виконанні поставлених завдань», сказала голова Комітету. У цьому сенсі, за її словами, будь-яка консультативна та експертна допомога з боку європейських партнерів була б корисною.