Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо уточнення обов’язків учасників судової справи

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
03 жовтня 2023, 10:14

 

Комітет з питань правової політики на засіданні 02 жовтня 2023 року розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (реєстр. №10087 від 25 вересня 2023 року), поданий народними депутатами України Масловим Д.В., Бабієм Р.В., а також альтернативний до нього проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення обов’язків учасників судової справи (реєстр. №10087-1 від 2 жовтня 2023 року), поданий народним депутатом України Павлішем П.В.

Законопроекти розроблені з метою уточнення положень щодо реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Так, у законопроектах пропонується уточнити положення Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, що обов’язок реєстрації електронного кабінету стосується тих органів державної влади та інших державних органів, які зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, а також тих юридичних осіб, які зареєстровані за законодавством України. Крім того, пропонується визначити: якщо зазначеними вище процесуальними кодексами встановлено вимогу щодо зазначення у змісті процесуального документа ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також реєстраційного номеру облікової картки платника податків або номеру і серії паспорта для фізичних осіб – громадян України, учасник справи, який є органом державної влади або іншим державним органом, не зареєстрованим за законодавством України як юридична особа, або посадовою особою, яка діє від імені такого органу, звільняється від обов’язку зазначення таких відомостей стосовно себе.

Обговоривши положення проекту, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекти за реєстр. №№10087, 10087-1, визначити їх невідкладними та скоротити строки внесення альтернативних законопроектів до початку розгляду питання. За результатами розгляду в першому читанні прийняти законопроект за реєстр. №10087-1 за основу і в цілому в редакції, запропонованій Комітетом. У зв’язку з цим законопроект за реєстр. №10087 - відхилити.