Олексій Леонов: Повноцінна робота українських портів — це запорука вільного доступу українських виробників до світових ринків збуту

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 жовтня 2023, 13:23

У всьому українському портовому кластері сьогодні вирішуються надважливі для України питання збереження робочих місць на підприємствах, надходження валюти та податків до бюджету, що прямо впливає на стабільність гривні й усієї вітчизняної економіки. У цих умовах вкрай важливо підтримувати новий транспортний морський маршрут в обхід російської блокади.

Про це заявив член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Леонов.

«Через повномасштабну російську агресію було заблоковано роботу десяти з тринадцяти портів нашої держави. До останнього часу повноцінно працювали лише три порти Дунайського регіону. І, попри війну та обстріли, за останні 15 місяців у цей регіон приватні компанії інвестували майже 100 млн доларів для розвитку портової інфраструктури. Крім того, Уряд фінансував проведення днопоглиблювальних робіт, і надалі Мінінфраструктури планує збільшити пропускну здатність українських портів на Дунаї у 1,7 разів. Вони мають забезпечувати перевалку майже 25 млн тонн вантажів на рік», повідомив парламентарій.

Він нагадав, що для повноцінного функціонування всіх українських портів необхідно звільнити наші території, зокрема, Крим, щоби гарантувати безпеку флоту.

«Як сказав Президент України Володимир Зеленський, Крим це ключ до безпеки у Чорному морі, і не можна залишати ці ключі в руках терориста. Також дуже важливо посилювати захист наших портів, адже ми захищаємо своє суверенне право торгувати з тим, із ким хочемо ми, а не з тим, з ким нам нібито дозволяв агресор», наголосив політик. 

Нагадаємо, що новим транспортним маршрутом в обхід російської блокади пожвавлюється рух суден. Днями з портів «Чорноморський» і «Південний» вийшли три балкери із сільськогосподарською продукцією та залізною рудою. Ще п’ять суден прямує на завантаження. Вони мають забрати майже 120 тонн збіжжя.