Генеральна асамблея Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) у Манамі, Бахрейн, частково призупинила діяльність Національного паралімпійського комітету росії (НПК) за порушення своїх конституційних зобов’язань щодо членства, - інформує Комітет молоді і спорту

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 жовтня 2023, 12:03

Члени МПК проголосували 90 - «за», 56 - «проти» за пропозицію про часткове призупинення НПК росії (при цьому шість членів утрималися).

Це рішення було прийнято після того, як члени спочатку проголосували проти пропозиції про повне призупинення НПК росії 74-65 (при 13 утрималися). Щоб пропозиція була прийнята, необхідно було набрати 50% + 1 результат від усіх поданих голосів.

У результаті рішення Генеральної асамблеї право членства Національного паралімпійського комітету росії призупиняються на два роки (за умови повторного розгляду на наступній черговій Генеральній асамблеї), за винятком того, що його спортсмени (і відповідний допоміжний персонал) матимуть право брати участь в індивідуальних і нейтральних статусах (це означає відсутність команд) на Паралімпійських іграх, світових і регіональних чемпіонатах і санкціонованих змаганнях у шести видах спорту, для яких МПК виступає як міжнародна федерація.

У кожному випадку це залежить від того, що спортсмени та допоміжний персонал відповідають умовам участі, встановленим Керівною радою IPC.

НПК росії також не має права організовувати будь-які спортивні події/змагання за участю інших членів МПК.

Рішення членів МПК частково призупинити діяльність НПК росії пов’язано з її нездатністю виконувати свої зобов’язання щодо членства відповідно до версій Конституції МПК від 2011 та 2022 років, які регулюють діяльність НПК.

Згідно зі Статутом МПК 2011 року, що охоплював діяльність до 23 серпня 2022 року включно, зобов’язання включали:

«забезпечити організацію успішних Паралімпійських ігор» (стаття 2.3.4)

сприяти розвитку параспорту «без дискримінації з політичних […] причин» (стаття 2.2.2)

«забезпечити, щоб у спорті, який практикується в рамках Паралімпійського руху, панував дух чесної гри, заборонялося насильство, контролювався ризик для здоров’я спортсменів і дотримувались фундаментальні етичні принципи» (стаття 2.3.8).

Джерело: https://www.paralympic.org/news/ipc-general-assembly-partially-suspends-npc-russia