Комітетом з питань екологічної політики та природокористування здійснюється попередній розгляд проекту Закону про упаковку та відходи упаковки

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 вересня 2023, 16:57

В Україні сьогодні управління відходами упаковки є складовою частиною системи управління твердими побутовими відходами і здійснюється переважно шляхом захоронення таких відходів на полігонах та сміттєзвалищах, значна кількість яких перевантажена та не відповідає вимогам екологічної безпеки.

У масштабах країни відсутня система для роздільного збирання та відновлення відходів упаковки, що призводить до втрати мільйонів тон ресурсоцінних матеріалів, таких як папір, картон, пластик, скло, метали, деревина, які потенційно можуть бути повернуті в економічний обіг та слугувати сировиною для вироблення нових продуктів. У зв’язку з високим ресурсним потенціалом та неухильним зростанням обсягів утворення, відходи упаковки за європейським досвідом підлягають окремому регулюванню.

З метою врегулювання зазначеного питання, 18 вересня 2023 року в Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про упаковку та відходи упаковки (реєстр. № 10066), поданий Кабінетом Міністрів України, який спрямований на визначення правових, економічних та організаційних засад у сфері управління упаковкою та відходами упаковки для забезпечення зменшення їх негативного впливу на здоров’я людей та довкілля, встановлення заходів, спрямованих на створення системи збирання та рециклінгу відходів упаковки з метою зменшення остаточного видалення таких відходів на полігони та сприяння переходу до економіки замкненого циклу.

Наразі Комітетом здійснюється попередній розгляд даного законопроекту, який потребує обговорення в тому числі й з громадськістю та представниками сфери господарювання для подальшої його підготовки та винесення на розгляд Верховною Радою України в першому читанні.