Комітет з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл на тему: "Запровадження будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) на всіх етапах життєвого циклу об'єктів".

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 вересня 2023, 16:50

 

Комітет, відповідно до Плану роботи на період десятої сесії Верховної Ради України IХ скликання, у режимі відеоконференції на платформі ZOOM провів 26 вересня 2023 року круглий стіл на тему: "Запровадження будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) на всіх етапах життєвого циклу об'єктів".

Під час заходу було обговорено:

пропозиції професійної спільноти до проекту закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження будівельного інформаційного моделювання (BIM-технології) на всіх етапах життєвого циклу об’єктів та науково-технічного супроводу об’єктів, удосконалення процедури обстеження об’єктів, прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку" (реєстр. № 6383), що готується у Комітеті до розгляду у другому читанні;

можливість застосування BIM в проектах відбудови;

готовність освіти відтворювати конкурентоспроможний кадровий потенціал (на прикладі Київського національного університету будівництва і архітектури).

В процесі обговорення було відзначено на необхідності впорядкування термінології законопроекту та приведення усіх визначень у відповідність до міжнародних стандартів, а саме, до положень ДСТУ ISO 19650-1:2020 "Організація та оцифрування інформації щодо будівель та споруд включно з будівельним інформаційним моделюванням (ВІМ)".

У круглому столі взяли участь народні депутати України, представники Антимонопольного комітету України, Київського національного університету будівництва і архітектури, БПУ та КБУ, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України", громадських організацій Ukrainian BIM Community та The WALL Ukraine, громадської спілки "Київська Асоціація ОСББ та ЖБК", Інституту законодавчих ідей, Національного офісу системи ООН – Хабітат, архітектори, експерти.

Відеозапис заходу за посиланням: http://surl.li/lpvqv