Житлові сертифікати доступні у Дії, - Комітет з питань цифрової трансформації Війна руйнує наше життя, наші плани, наші домівки. Наша країна щодня зазнає руйнувань, а люди втрачають своє житло

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 вересня 2023, 16:17

Громадянам дуже важко самотужки відремонтувати пошкоджене житло, а тим більше придбати нове замість зруйнованого. Для вирішення цієї проблеми Верховною Радою було ухвалено Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації». Цей документ визначає механізм отримання компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло.

Також стартувала програма допомоги від держави для власників пошкодженого або зруйнованого майна «єВідновлення». За цією програмою власники пошкодженого майна вже отримують кошти на ремонт свого житла, а тепер власники зруйнованого майна можуть отримувати житлові сертифікати. Ці сертифікати можна переглянути у застосунку Дія, а з листопада їх можна буде використати для купівлі нового житла.

Скористатись цією послугою можна через застосунок Дія. Після подання заяви про зруйноване майно комісія органу місцевого самоврядування опрацьовує повідомлення та визначає суму компенсації. Інформація про це міститься в житловому сертифікаті, який пізніше можна використати на купівлю нового житла.

Загалом українці вже подали майже 4 000 заяв про зруйноване майно, щоб отримати компенсацію за програмою єВідновлення й придбати нову квартиру чи будинок. З них близько 100 осіб вже мають згенеровані сертифікати, які підтверджують суму компенсації. 

Тож реєструйтесь у Дії, подавайте заявку про знищене майно та очікуйте на сертифікат.

Послугу компенсації за зруйноване майно розроблено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проекту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і Світового банку.

Все відбудуємо! Перемога за нами!