Сергій Нагорняк: Україна в Раді керуючих МАГАТЕ спонукатиме це агентство до проактивних дій задля захисту наших інтересів

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 вересня 2023, 16:12

Україна увійшла до Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на 2023-2025 роки. Ця подія надзвичайно важлива в нинішніх умовах, коли росія становить серйозну загрозу для наших вітчизняних енергетичних об'єктів, зокрема Запорізької атомної електростанції.

Про це сказав народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.

«Тепер у МАГАТЕ ми матимемо право голосу, можливість ініціювати резолюції, брати лідерство у свої руки, щоб позиція Агентства звучала на весь світ. Україна робитиме все можливе, щоб голос МАГАТЕ звучав жорстко, зокрема й у питанні звільнення від окупантів ЗАЕС. Наші колеги намагаються зробити це дипломатичним шляхом. Ми розуміємо, що з росією дипломатія важко працює. Проте як і санкції, рішення МАГАТЕ теж важливі», - зазначив політик.

За його словами, членство України в МАГАТЕ також дасть можливість більше впливати на очільника Агентства Рафаеля Гроссі, спонукаючи до проактивних дій.

«МАГАТЕ має значний вплив. Однак поки що єдине, що ми бачили, - це якась квола реакція, коли представники приїздили на станцію, їм окупанти щось показували, а щось не показували. Кілька днів делегація була на об’єкті з візитом. Після повернення констатували, що нема значної загрози. А ми знаємо від ЗСУ та розвідки, що станція замінована. Думаю, що все-таки ми зможемо переконати Гроссі в необхідності проактивного втручання та захисту інтересів України в питанні ЗАЕС», - наголосив народний депутат.

Він також додав, що наразі Україна пришвидшила роботи із захисту нашої критичної інфраструктури від російських атак. Зокрема, над частиною підстанцій зводяться бетонні укриття.

«Такі саркофаги - частково українське ноу-хау, а також вивчався досвід інших держав. Наші інженери й енергетики працювали спільно із ЗСУ, щоб захист був надійним і міг вберегти станції не лише від «Шахедів», а й від крилатих ракет. Наразі роботи тривають, чому сприяють погодні умови», - підсумував парламентарій.