Комітет з питань цифрової трансформації розглянув законопроект про Державний бюджет України на 2024 рік

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 вересня 2023, 16:25

 

28 вересня відбулось засідання Комітету з питань цифрової трансформації, під час якого народні депутати - члени Комітету розглянули ряд законопроектів:

№10000 «Про Державний бюджет України на 2024 рік».

Зазначений проект Закону розроблений на базі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, які враховують дію правового режиму воєнного стану, та із застосуванням чинного податкового законодавства.

Члени Комітету розглянули потреби у фінансуванні на 2024 рік та заслухали доповіді Мінфіну, Мінцифри, Держспецзв’язку, НКЕК.

Комітет рекомендує за результатами розгляду прийняти законопроект за основу з урахуванням запропонованих змін.

 9343 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших законодавчих актів України щодо уточнення порядку звільнення суддів у відставку та забезпечення їх утримання».

Завданнями цього законопроекту є усунення можливостей для зловживання правом відставки суддям, які є підозрюваними або обвинуваченими у вчиненні умисного злочину, а також удосконалення порядку реалізації повноважень Вищої ради правосуддя та її членів..

Розглянувши законопроект в межах предметів відання, члени Комітету висловили ряд зауважень та наголосили на приведенні його положень до положень Закону України «Про публічні електронні реєстри».

№9470 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення питань з охорони та використання тваринного і рослинного світу».

Метою законопроекту є внесення змін до деяких законодавчих актів для приведення їх у відповідність з вимогами законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про адміністративні послуги».

Народні депутати - члени Комітету підтримуючи ці законодавчі ініціативи також висловили зауваження та надали свої пропозиції.

Розглянувши зазначені законопроекти Комітет рекомендує врахувати викладені у Висновках до них пропозиції та зауваження при їх підготовці й розгляді.

На виконання контрольної функції Комітету було розглянуто питання «Про стан виконання норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів», № 2130-ІХ від 15.03.2022 року».

Також на засіданні Комітету було створено Робочу групу з питань підготовки законодавчих змін для аналізу стандартів Smart Sity, які застосовується Європейським Союзом, а також затверджено Розклад засідань Комітету на жовтень 2023 року.

Продовжуємо роботу над вдосконаленням законодавства!