Оборонна підтримка України нашими партнерами — що вчора було фантастикою, сьогодні стало реальністю, — заступниця Голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 вересня 2023, 18:08

 

    

581 день повномасштабного вторгнення росії в Україну. Агресор продовжує обстрілювати українські землі, намагаючись завдати якомога більше шкоди цивільному населенню.

За повідомленням Повітряних сил ЗСУ, за минулу добу ворог атакував  Україну 10 ракетними та 77 авіаційними ударами, здійснив 44 обстріли з реактивних систем залпового вогню позицій наших військ та цивільних об’єктів. Унаслідок терористичних атак рф є руйнування та пошкодження житлових будинків та інфраструктури. На жаль, є загиблі та поранені серед мирного населення.

Попри всі спроби ворога, Збройні Сили України непохитно тримають оборону, відбиваючи атаки противника ціною життя найкращих синів та дочок, крок за кроком звільняючи територію України від окупантів.  

У своїй боротьбі Україна не самотня: увесь цивілізований світ допомагає нам протидіяти російським імперським амбіціям, надаючи всебічну підтримку українському народу.

За словами Президента України Володимира Зеленського, наша країна отримала нові пакети допомоги від міжнародних партнерів.

«Оборонні пакети. Від Сполучених Штатів – це артилерія, потрібні снаряди, ракети для HIMARS та для ППО, додаткові системи ППО, тактичні машини та ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою.

Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку. Обсяг – $0,5 млрд. Зокрема, це «медеваки» – евакуаційні машини, які дуже потрібні на фронті. Домовилися про виробництво та постачання», — повідомив Володимир Зеленський.

Президент України назвав історичним рішення Сполучених Штатів Америки про спільне виробництво зброї та оборонних систем, зокрема й протиповітряної оборони.

«Це те, що було абсолютною фантастикою ще нещодавно. Але стане реальністю. Ми зробимо це реальністю. Кожен, хто працює на державу», — наголосив Президент.

Після візиту Володимира Зеленського до Європи стало відомо, що Нідерланди, Данія та Норвегія погодились надати Україні щонайменше 61 винищувач F-16. Українські пілоти вже опановують керування ними.

Як сказала міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в етері MSNBC: «Передача винищувачів F-16 Україні — це не тільки допомога, але й відповідний сигнал кремлю». Ослаблення згуртованості навколо України не буде і кремль не зможе навіть розраховувати перемогти нас у «довгій війні».

Вдячна нашим міжнародним партнерам за всебічну допомогу Україні та непохитну віру в український народ, який, за підтримки міжнародної спільноти, з кожним днем наближає Перемогу.