Олександр Корнієнко: В Україні вибори мають відбуватися в умовах, які забезпечать їх демократичність та визнання

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
25 вересня 2023, 18:53

 

«Важливо звертатися до європейського досвіду щодо виборчого законодавства заради максимально ефективних кроків з нашого боку», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час круглого столу «На шляху до Європейського Союзу: гармонізація виборчого законодавства України з правом ЄС». 

Перший віцеспікер зауважив, що Верховна Рада України готова впроваджувати необхідне, а де потрібно — у пришвидшеному темпі. 

«Наше скликання продемонструвало, що до Виборчого кодексу ставимося з повагою — і всі зміни робимо, з огляду на збереження його базових принципів», — акцентував Олександр Корнієнко. 

Водночас він додав, що в Україні вибори мають відбуватися в умовах, які забезпечать їх демократичність та визнання: «Маємо також завдання посилити інституційну спроможність Центральної виборчої комісії та органів ведення Реєстру». 

«Ми точно не підтримуємо «мажоритарку» і в жодній формі її повернення на національному рівні навіть не має обговорюватися. Та маємо приділяти увагу на всі супутні процеси, зокрема, це і медійна історія, і професіоналізація членів комісії», — зазначив Перший віцеспікер. 

Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України закликав «припиняти політичні гасла на порозі таких дискусій і залишити їх для майбутніх телеефірів, які обов’язково колись будуть перед виборами». 

Насамкінець Олександр Корнієнко висловив вдячність учасникам і партнерам: «Роботи багато — і ми у силі її виконати». 

 

Довідково. Захід організовано за участю Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, USAID Україна та IFES Ukraine.