Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів переглянув власний висновок до законопроекту щодо надання творчих відпусток

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 вересня 2023, 15:05

 

20 вересня 2023 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів переглянув власний висновок від 19 вересня 2023 року щодо проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань за реєстр. №8313 та схвалив текст додаткової порівняльної записки до законопроекту.

Доопрацьований Комітетом проект Закону передбачає, що творча відпустка надаватиметься працівникам для закінчення дисертаційних робіт, написання монографій тощо, професійним творчим працівникам закладів культури для підготовки та участі в мистецьких конкурсах, гастрольних заходах та інших культурно-мистецьких проектах.

При цьому тривалість, порядок та умови надання творчої відпустки мають визначатися трудовим та/або колективним договором. Таким чином умови використання таких відпусток закріплюватимуться за результатами домовленості роботодавця та працівника у відповідному договорі.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти вищевказаний законопроект у другому читанні та в цілому.