Давид Арахамія: Українська влада працює на всіх рівнях, щоб повністю закрити дефіцит бюджету наступного року

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 вересня 2023, 21:10

Цього року приблизно 95% грошей, які заробляє Україна у вигляді різних податків та зборів, ідуть на сферу безпеки та оборони. У бюджеті наступного року передбачено, що абсолютно всі кошти, зароблені державою, будуть витрачатися виключно на наші сили оборони та зброю. Усі інші сфери фінансуватимуться за рахунок кредитів, грантів та внутрішніх запозичень. 

Про це сказав народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Дефіцит Бюджету-2024 складе понад 1,5 трлн грн. І цього року, і попереднього ми фінансуємо невійськові затрати держбюджету за рахунок донорських кредитів або грантів. Тому зараз і Президент Володимир Зеленський, і його Офіс, і Верховна Рада на рівні парламентської дипломатії, і уряд працюють, щоб забезпечити хоча б той же рівень фінансування за допомогою партнерів. Це дозволить покривати виплати пенсій, соціальні платежі тощо», – зазначив політик.

За його словами, ще одне важливе джерело поповнення бюджету – розміщення військових облігацій.

«Це внутрішні запозичення, які здійснює Міністерство фінансів. Упродовж останніх півтора року цей напрямок роботи був дуже успішний, і я думаю, що й надалі Мінфін продовжить працювати з цим інструментом. Я сподіваюся, що загалом нам вдасться отримати необхідні кошти, щоб забезпечити всі заплановані виплати», – підсумував народний депутат.