Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук проінформував про результати пленарного засідання

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 вересня 2023, 14:11

 

У четвер, 21 вересня Верховна Рада України ухвалила ряд рішень, зокрема:

10054 — звернулися до міжнародних організацій, парламентських асамблей, урядів та парламентів іноземних держав із закликом засудити проведення російською федерацією незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей України, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя й визнати нелегітимними всі органи влади рф, члени яких були «обрані» під час незаконних виборів. 

В ЦІЛОМУ: 

9610 — удосконалили законодавче регулювання реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин, оновили визначення терміну «національні меншини», передбачили можливість використання мов національних меншин у сфері реклами, під час здійснення публічних, культурно-мистецьких, розважальних заходів тощо. Закон про внесення змін до Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України — євроінтеграційний, і спрямований на виконання однієї із семи рекомендацій ЄК. 

ЗА ОСНОВУ:

9269-д — запропонували внести зміни до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо політично значущих осіб. Прийняття акту відповідає зобов'язанням, взятим Україною на шляху інтеграції до ЄС.

9422 — запропонували вдосконалити державне регулювання ринку фінансових послуг, зокрема, передбачити обмеження ставок за мікрокредитами на рівні 1% на добу.