Дмитро Кисилевський: Виділені на потреби оборони гроші мають максимально витрачатися на товари українського виробництва

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 вересня 2023, 19:30

  

На наступний рік у бюджеті закладені рекордні 1,6 трлн грн на потреби сил оборони. Держава повинна докладати максимум зусиль, щоб виділені на оборону гроші витрачалися на товари українського виробництва. Це має бути принципова державна політика, адже такий підхід принесе користь і державі, і ЗСУ, і безпосередньо громадам.

Про це заявив народний депутат, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Якщо витратити виділені на потреби сил оборони гроші за кордоном, то податки отримають бюджети тих держав, де будуть здійснені закупівлі. Водночас політика витрачання коштів усередині країни на товари українського виробництва, де це можливо – на зброю, боєприпаси, форму тощо, – це розумна й ефективна державна політика», – зазначив парламентарій.

На його думку, такий підхід принесе користь і державі, і ЗСУ, і безпосередньо громадам.

«Зараз Україна розгортає потужності, щоб забезпечувати Збройні сили зброєю власного виробництва. У дуже багатьох громадах розташовані підприємства з виготовлення зброї, елементів боєприпасів, іншої техніки чи товарів, яких потребують ЗСУ. Відповідно, виробництво цих товарів дає додаткові робочі місця громадам, податки від діяльності підприємств ОПК підживлюватимуть життя в цих громадах», – сказав політик.

Він наголосив, що рішення, яким пропонується військовий ПДФО перемістити з місцевих бюджетів до центрального для фінансування виробництва української зброї, є непростим, але воно однозначно матиме певний позитивний вплив на громади.