Давид Арахамія: Навіть під час війни Україна залишається демократично, транспарентною державою

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 вересня 2023, 16:49

 

Верховна Рада проголосувала заветований Президентом України законопроєкт про е-декларування чиновників, підтримавши його пропозицію відразу зробити реєстр відкритим не лише для контролюючих органів, а й для суспільства. Документ був ухвалений переважною більшістю голосів - 341 «за».

Як нагадав народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія, міжнародні партнери не наполягали на відкритості реєстру, а погодили відтермінування загального доступу до нього на рік з міркувань безпеки.

«Водночас громадянське суспільство вимагало негайного відкриття, тож Президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт. Сьогодні парламент підтримав відповідне рішення. Таким чином декларування відновлюється фактично в тому ж форматі, який був до повномасштабної війни, за винятком певних технічних моментів. Хочу подякувати Президенту за позицію, а колегам за підтримку цього чутливого для суспільства питання. Навіть під час війни Україна залишається демократично, транспарентною державою», - наголосив політик.

Давид Арахамія також повідомив, що найближчим часом парламент має затвердити у другому читанні законопроєкт щодо ПДФО військовослужбовців.

Український парламент розглянув та ухвалив за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО із зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет. Ці гроші пропонується використати на виробництво власної зброї, якої не вистачає на фронті.

«Ці кошти планується розподілити на два напрямки: перший - виробництво власної зброї, другий - армія вітчизняних дронів. Загалом це питання справедливості, оскільки гроші від великих надходжень із зарплат військових є фактично бюджетом Сил оборони, тому ми й розподіляємо ці кошти на оборону. Відповідно, у нас будуть гроші на те, щоб виробляти достатню кількість своєї зброї», - підкреслив народний депутат.

Він висловив сподівання, що вже найближчим часом парламент затвердить цей законопроєкт і в другому читанні.