Олександр Корнієнко: У найближчі 5-10 років на державну службу чекає дуже серйозний поступ у напрямку євроінтеграції

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 вересня 2023, 15:32

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у XV Рішельє-форумі публічної служби 2023 «Інституційна стійкість публічної служби в умовах війни». 

«Реформа держуправління насамперед про людей. І це дуже серйозне питання й виклики водночас», — наголосив насамперед Перший віцеспікер, додавши, що в умовах повномасштабного вторгнення, коли країна бореться, стійкість та інституційна спроможність — це один із факторів перемоги й зростання. Він зазначив, що необхідно цю реформу продовжувати, з огляду на нові обставини. 

«Як один із послідовних прихильників реформи зміни оплати праці, вітаю революційний крок Кабінету Міністрів України — запропонувати вже у бюджеті на 2024 рік імплементувати нову систему», — акцентував Олександр Корнієнко. 

Водночас він зазначив, що у довгостроковій перспективі це дасть дуже серйозне підґрунтя для формування якісного публічного врядування в Україні не лише на державній службі, а й в органах місцевого самоврядування. 

«Буде багато дискусій і викликів щодо цієї пропозиції, але у підсумку маємо отримати все ж її реалізацію й подолати ризики, які хвилюють колег з інших підрозділів, зокрема, антикорупційної сфери», — наголосив Перший віцеспікер. 

Також Олександр Корнієнко зауважив, що треба продовжувати курс, який взяло Національне агентство України з питань державної служби — покращувати й інституційно зміцнювати систему професійної перепідготовки та навчання наших службовців. «У найближчі 5-10 років на державну службу чекає дуже серйозний поступ у напрямку євроінтеграції. Зокрема, одна з основних позицій оцінки ефективності роботи країни на шляху до вступу — сталість імплементування тих чи інших норм», — додав він. 

Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України акцентував, що у межах стратегії реформи держуправління важливо розвивати комунікаційні складники — повертатися до мотиваційних проектів щодо заклику людей працювати на державній службі, а також заохочувати обирати саме цю сферу — на нас чекає боротьба за якісні кадри. 

«Приємно, що форум відбувається на постійній основі й вже не перший рік, попри всі складнощі. І важливо, що НАДС разом із партнерами знаходить можливість зібрати всю спільноту та обговорити конкретику, що стане запорукою реалізації всіх рішень», — наголосив насамкінець Олександр Корнієнко.