У Комітеті з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва відбулася зустріч із Головою Комітету у закордонних справах Парламенту Естонії Марко Міхкельсоном та членами Комітету

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
18 вересня 2023, 18:37

 

18 вересня 2023 року у віддаленому режимі відеоконференції Голова Комітету Верховної Ради України Олександр Мережко та члени Комітету провели зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Парламенту Естонії Марко Міхкельсоном та членами Комітету.

У заході взяли участь народні депутати України, голови підкомітетів Комітету Марія Іонова та Єлизавета Ясько, а також член Комітету Ірина Геращенко.

Учасники зустрічі зосередили увагу на обговоренні безпекової ситуації в Україні та Європі, надання військової допомоги України, зокрема й в покращенні інформаційної та кібербезпеки, модальностей створення міжнародного трибуналу за злочин агресії, питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також необхідності підтримки України напередодні Вашингтонського саміту НАТО та наближенні членства нашої держави в Європейському Союзі та НАТО.

Серед іншого, представники профільних комітетів у закордонних справах України та Естонії обговорили питання продовольчої безпеки, експорту української аграрної продукції, відновлення економіки та енергетичної інфраструктури України.

Окрему увагу в ході зустрічі було приділено можливим змінам в політиці окремих держав після проведення парламентських та президентських кампаній у них, зокрема й у відношенні до збройної агресії рф проти України, а також планам із налагодження міжпарламентської співпраці та розвитку парламентської дипломатії.