У Міжнародному суді ООН 18 вересня розпочалися слухання за позовом України проти рф щодо геноциду Українського народу, — Комітет правоохоронної діяльності

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
18 вересня 2023, 17:55

  

Суть цього позову полягає в тому, що рф вчинила злочин агресії проти суверенної держави, мотивуючи це, нібито, врятуванням російськомовного населення від геноциду.

Відтак, перед нашою країною постає важливе завдання довести факт неправдивого твердження рф про вчинення Україною геноциду, які країна-агресор використала як підставу для проведення військових дій на території України.

Водночас, якісному та законному збиранню доказів для підтвердження цього факту сприяло прийняття Верховною Радою України низки законів, головними з підготовки яких було визначено Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

 Так, Верховна Рада України на своєму засіданні 03 травня 2022 року ухвалила Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо співробітництва з Міжнародним кримінальним судом» № 2236-IX у редакції, запропонованій Комітетом з питань правоохоронної діяльності.

Закон спрямований на врегулювання порядку співробітництва компетентних органів державної влади України з Міжнародним кримінальним судом та передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, якими визначаються особливості співробітництва з Міжнародним кримінальним судом, зокрема обсяг і порядок такого співробітництва, забезпечення збереження доказів, виконання Міжнародним кримінальним судом функцій на території України тощо.

Положеннями Закону запроваджується механізм співпраці компетентних органів України з Міжнародним кримінальним судом та забезпечує правове регулювання взаємодії цих органів, що сприятиме ефективному розслідуванню злочинів геноциду.

Крім того, 20 вересня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до статті 624 Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення співробітництва з Міжнародним кримінальним судом при проведенні процесуальних дій на території України» № 2598-IX, головним з підготовки якого було визначено Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Положення Закону сприяють ефективному виконанню Офісом Прокурора Міжнародного кримінального суду завдань щодо розслідування скоєння на території України воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, а також створюють можливість для більш оперативного проведення на території України Міжнародним кримінальним судом розслідувань у справах, по яких Україною визнано юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.