Голова Верховної Ради України взяв участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
15 вересня 2023, 09:15

Засідання відбулося за головування Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

Це вже не перша зустріч у такому форматі для обговорення важливих питань відновлення та повоєнної відбудови України. Попереднього разу на порядку денному були проблеми Херсонщини, тепер — Харківщини.

«Новий формат засідання президії Конгресу, на якому, зокрема, присутні наживо та онлайн понад 200 учасників, серед них 115 представників Харківської області, допомагає глибше зрозуміти проблематику кожного окремого регіону», — зауважив Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

У засіданні взяли участь також Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, члени Уряду, очільники ВЦА, представники місцевого самоврядування та міжнародні партнери України.

Зі свого боку, Прем?єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що пріоритетом для влади залишається швидка відбудова. Він повідомив, що, зокрема, виділено 3,6 млрд грн на відновлення населених пунктів та інфраструктури житлового й громадського призначення на Харківщині.

«Щодня ми чуємо про намагання окупаційних військ ще більше просунутися вглиб України. Харківська область, зокрема, Куп’янськ, залишається тим місцем, де росіяни концентрують свої зусилля для прориву оборони України», — наголосив насамперед Голова Верховної Ради України.

Водночас він зазначив, що це завдає значної шкоди як населенню, яке проживає на цих територіях, так і загалом цивільній інфраструктурі регіону. «Через широкомасштабну агресію росії під загрозою опиняються базові конституційні права громадян України на освіту, охорону здоров’я, працю та соціальний захист, а подекуди — і на достатній життєвий рівень», — акцентував Руслан Стефанчук.

Спікер Парламенту України також наголосив, що, попри всі складнощі, Україна як соціальна й правова держава не вправі цього допустити, саме тому із використанням доступних засобів і механізмів необхідно продовжувати роботу задля вирішення невідкладних завдань із відновлення життєдіяльності у прифронтових регіонах.

Насамкінець Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук висловив переконання, що такий відкритий формат як Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України й безпосередня взаємодія всіх зацікавлених сторін дасть позитивні результати.