Майно університету ім. Карпенка-Карого залишається у власності держави, - Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
13 вересня 2023, 18:49

 

5 вересня 2023 року Касаційний господарський суд Верховного Суду ухвалив остаточне рішення на користь держави у справі щодо можливого рейдерського захоплення майна Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого та земельної ділянки, на якій розташовані навчальні корпуси Інституту екранних мистецтв за адресою вул. Євгена Коновальця, 18. 

Про це пише заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Павло Сушко.

«Відстояли землю, що належить Укркінохроніці та університету ім. Карпенка-Карого. Не дозволили побудувати на їхніх ділянках елітні ЖК. Касаційний господарський суд Верховного Суду постановив визнати недійсним договір між Укркінохронікою та ПАТ "Зодча Діадема". Виконання цього договору спричинило б фактичне відчуження державного нерухомого майна та земельної ділянки за адресою м. Київ, вул. Євгена Коновальця, 18, що належить Укркінохроніці та університету», - повідомляє народний депутат.

Павло Сушко наголосив, що Комітет тримав згадане питання на контролі, неодноразово розглядав його на своїх засіданнях. Зокрема, 20 травня 2020 року Комітет провів виїзне засідання до підприємства, аби наочно ознайомитися з критичною ситуацією. Також у цій справі Комітет звертався до Прокуратури та з відповідними листами.

«Справа бере початок з 2004 року. Тоді між Укркінохронікою та ПАТ "Зодча Діадема" було укладено договір. У результаті виконання його умов мало відбутися фактичне відчуження державного нерухомого майна та земельної ділянки за адресою м. Київ, вул. Євгена Коновальця, 18. Це порушило б інтереси держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики, Держкіно, КМДА, Університету та Укркінохроніки. Вдячний всім причетним за спільну боротьбу і підтримку: університету Карпенка-Карого, Мінкульту, Держкіно, Фонду державного майна, Київській міській раді, КМДА, студентам університету ім. Карпенка-Карого. Повернули студентам і всій кіноспільноті те, що належить їм по праву!» - зазначив голова профільного підкомітету.

 

Фото: архів 2020-2021 рр.