Давид Арахамія: Кожен із декларантів зможе добровільно відкрити загальний доступ до своєї декларації

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
06 вересня 2023, 10:11

 

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9534, що стосується відновлення електронного декларування для українських посадовців. Таким чином парламент виконав одну з обов’язкових умов для початку перемовин про вступ України в Європейський Союз. І хоча реєстр буде закритий, декларанти зможуть за власним бажанням відкривати доступ до своїх декларацій.

Про це розповів народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Питання про відновлення декларування було складним, адже нам треба було врахувати певні моменти, що стосуються безпеки. Ми ухвалили рішення, що так звані групи ризику - співробітники ТЦК та військові, що займаються закупівлями, - подаватимуть декларації зараз. Інші військовослужбовці декларуватимуть прибутки через 90 днів після закінчення воєнного стану чи після своєї демобілізації», - пояснив політик.

Також, за його словами, документ із міркувань безпеки передбачає за замовчуванням закритість декларацій.

«Ми погодили з міжнародними партнерами, що реєстр за замовчуванням буде закритий. Ця норма виникла на прохання декларантів місцевих громад, які проживають на прифронтових територіях, родичі яких можуть бути в небезпеці. Водночас за заявою в НАЗК кожен із декларантів може зробити свою декларацію доступною для всіх людей, а не тільки для перевіряючих органів», - зазначив народний депутат.

Крім того, він наголосив, що сам діє відкрито й уже подав декларації за 2021 і 2022 роки.

«Я обов’язково напишу заяву, щоб ця інформація була відкрита. Наскільки мені відомо, такої ж позиції дотримується керівництво Верховної Ради та багато колег, із якими я спілкувався. Це політична відповідальність кожного декларанта. Звичайно, знайдуться ті, хто цього робити не буде - упевнений громадянське суспільство дотисне їх, і вони теж будуть вимушені відкрити свої статки», - підсумував парламентарій.