Юристи та експерти з усього світу об'єднуються над покаранням росії за злочин агресії проти України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 серпня 2023, 14:20

 

У Києві відбулося підписання меморандуму про створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо притягнення вищого військово-політичного керівництва рф до відповідальності за злочин агресії проти України


Документ підписано між Міжфракційним депутатським об’єднанням Верховної Ради України «Трибунал для російських агресорів», Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України» та Міжнародною асоціацією юристів.


«Підписання меморандуму – великий крок, фіксація вже того, що було зроблено і визначення того, що повинно бути зроблено найближчим часом», - зазначив співголова МДО «Трибунал для російських агресорів», член утвореної Президентом України робочої групи зі створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України Олександр Качура.

Він наголосив на тому, що наразі вирішується питання подальшої архітектури відповідальності та справедливості у світі, і тому необхідно створити міжнародний трибунал.

Олександр Анатолійович підкреслив, що головною метою меморандуму є об?єднання зусиль понад 100 тисяч юристів, адвокатів, суддів по всьому світу в питанні адвокації створення Спеціального міжнародного трибуналу для путіна та його поплічників. 

Починаючи з 1947 року Міжнародна асоціація юристів має спеціальний консультативний статус у Генеральній Асамблеї ООН. Це дуже цінно для України, оскільки створення трибуналу саме через рішення Генасамблеї ООН є на сьогодні найбільш прийнятною моделлю.


Підписанням цього меморандуму ми повинні вийти на результат, на результат того, щоб трибунал був створений, а злочинці були покарані. Буде трибунал, буде перемога», - підсумував парламентарій.