Відбулося перше засідання ТСК з питань розслідування можливих порушень законодавства при здійсненні публічних закупівель під час війни

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
14 серпня 2023, 17:56

Минулого тижня Верховна Рада України підтримала створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих порушень законодавства України при здійсненні публічних закупівель під час воєнного стану. За відповідний проєкт постанови (№9555) проголосував 271 народний обранець. 


До складу Комісії увійшло 11 парламентарів. Очолив ТСК народний депутат від фракції “Голос” Володимир Цабаль. 


Головне завдання, яке стоїть перед новоствореною ТСК, – розслідувати порушення законодавства, в тому числі пов’язані з корупцією, під час публічних закупівель, які здійснюють органи центральної та місцевої влади України. При цьому контроль не поширюється на закупівлі товарів, робіт та послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки. 


10 серпня відбулось перше засідання ТСК, під час якого члени Комісії: 


?? обрали секретаря Тимчасової слідчої комісії, ним став Сергій Євтушок; 

?? визначили цілі та напрямки роботи Комісії; 

?? затвердили план роботи ТСК на наступні шість місяців. Комісія розглядатиме як конкретні випадки закупівель, так і напрацьовуватиме на базі виявленої проблематики системні рішення які дозволять збільшити ефективність витрачання державних коштів при здійсненні закупівель.


“На фоні війни та, як наслідок, складної соціально-економічної ситуації у країні новини про розкрадання бюджетних коштів під час закупівель створюють неабияку напругу у суспільстві та обурюють населення. Комісія стежитиме за тим, щоб закупівлі проходили без зловживань, та сприятиме ефективному використанню державних ресурсів”, – заявив голова Комісії Володимир Цабаль.