Вже цього року українці відзначатимуть свята за новоюліанським календарем

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
14 липня 2023, 15:24

14 липня 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України», поданий Президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний.

У зв’язку з цим українці відзначатимуть 3 свята, робота в які не провадиться, за новою традицією:

 

День Української Державності - 15 липня,

День захисників і захисниць України - 1 жовтня,

Різдво Христове - 25 грудня.

 

Зміни в законодавстві відбулися у зв’язку з тим, що православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий - новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу.

«Встановлюючи нові дати святкових і неробочих днів, Україна усуває спадщину колоніального минулого, очищує державний календар від нав’язаних минулим дат, визначає нові традиції вільної європейської держави, у відповідності із загальносвітовою та європейською культурними традиціями», - зазначила Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України» набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тож, День Української Державності цьогоріч відзначатимемо за старим календарем - 28 липня. 

 

Довідково:

Головним в опрацюванні проекту Закону про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України за реєстр. №9431 визначено Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

05 липня 2023 року Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти його за основу та в цілому як Закон.