Комітет з питань антикорупційної політики заслухав Звіт про діяльність Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів за 2022 рік

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
14 липня 2023, 12:13

13 липня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань антикорупційної політики. На засіданні заслухано і обговорено Звіт про діяльність Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (Національне агентство) за 2022 рік, проблемні питання у роботі органу, а також бачення щодо вдосконалення роботи з управління активами.

Участь у засіданні взяли народні депутати - члени Комітету, Голова Національного агентства Олена Дума та інші посадові особи Національного агентства.

Відкриваючи засідання Голова Комітету Анастасія Радіна подякувала новопризначеній очільниці Національного агентства Олені Думі за участь у засіданні Комітету та висловила сподівання щодо продуктивного діалогу у подальшій роботі. Звернула увагу присутніх на існуючі проблеми у діяльності Національного агентства, зокрема, непрозору та тривалу процедуру передачі активів в управління, відсутність у публічному доступі інформації про переліки і вартість активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні тощо.

У свою чергу Голова Національного агентства Олена Дума прозвітувала щодо виконаної Національним агентством у 2022 році роботи. Окреслила своє бачення розвитку і потенціалу очолюваного органу.

Під час зустрічі вдалось обговорити ключові проблемні питання, які потребують якнайшвидшого вирішення. Голова Національного агентства Олена Дума окреслила рух до змін, які посилять ефективність і прозорість діяльності органу у найближчій перспективі, а саме щодо:

- відкриття публічного доступу до Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні;

- проведення процедури відбору управителів активів у системі Prozorro.

Крім цього, Олена Дума зобов’язалася найближчим часом визначитися із питанням щодо впровадження продажу активів через систему Prozorro.Sale.

Наостанок народні депутати України - члени Комітету висловили сподівання, що новопризначена керівниця Національного агентства вживатиме заходів з покращення роботи органу з урахуванням сучасних викликів і запитів.