Парламентська асамблея ОБСЄ не проводитиме свої засідання в країнах, які готові видавати візи росіянам, та засудила рашизм як державну ідеологію країни-агресора

01 липня 2023, 14:46

Довгоочікуване рішення - після гарячих дебатів Парламентська асамблея ОБСЄ вирішила не проводити засідання в країнах, які готові видавати візи росіянам!

А ще вперше міжнародна організація засудила рашизм як державну ідеологію країни-агресора.

На пленарній сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ схвалили важливу резолюцію української делегації щодо дій ОБСЄ в умовах російської збройної агресії. Про це повідомляє член української делегації, народний депутат Євгенія Кравчук.

Відповідно до головних положень документу ПА ОБСЄ закликає:

 скликати статутні засідання лише в тих країнах, які підтримуватимуть візові заборони для російських парламентарів;

 не призначати російських парламентарів, які підтримують війну, на відповідальні посади в Асамблеї до припинення агресії;

 створити Спеціальний комітет на підтримку парламенту України для кращої координації консультацій між парламентарями з широкого кола питань, пов'язаних з повномасштабним вторгненням рф, а також для надання допомоги українському народу (це рішення до цього підтримав Постійний комітет асамблеї).

Документ підтверджує необхідність ухвалення поправок до Регламенту щодо тимчасового призупинення мандата парламентської делегації держави у разі порушення нею суверенітету і територіальної цілісності іншої держави.

«Нарешті, Резолюція підтримує створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України з метою притягнення до відповідальності російських посадових осіб, а також закликає засудити російську державну ідеологію рашизму.

Уперше документ міжнародної організації згадує рашизм як державну ідеологію агресора!

В перший же день роботи сесії ПА ОБСЄ у Ванкувері здобули для України потужну політичну підтримку Асамблеї!

На крок ближче до міжнародної ізоляції росіян! Не зупиняємося працювати Дякую усім колегам із делегації за злагоджену роботу!»