Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк закликала ухвалити резолюцію щодо засудження викрадення українських дітей на сесії ПА ОБСЄ у Ванкувері

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 червня 2023, 19:11


Державі-терористу та викрадачу українських дітей росії - не місце в ОБСЄ та її Парламентській Асамблеї, яка має засудити злочини проти дітей. Про це заявила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк під час міжнародної парламентській конференції у Варшаві з протидії загрозам торгівлі людьми для українських біженців.

Під час свого виступу вона звернулася до учасників із 13 країн світу й присутніх представників ОБСЄ та нагадала, що Парламенти Польщі, Франції, Словаччини, Ісландії, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалили свої резолюції із засудженням незаконної депортації, як злочину росії проти українських дітей.

«Враховуючи, що тут присутні представники ОБСЄ і члени парламентських делегацій в цій організації, закликаю ухвалити резолюцію по дітях на найближчій сесії ПА ОБСЄ, яка розпочнеться через три дні у канадському Ванкувері. Від імені Верховної Ради України звертаюся до депутатів з інших країн, які беруть участь у заході, домогтися ухвалення подібних рішень у своїх парламентах», - зауважила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка також наполягає на включенні пункту про депортацію українських дітей, як частини злочину торгівлі людьми, до комюніке конференції.

Окремо у своєму виступі Заступниця Голови Верховної Ради звернулася до осіб, які представляють структури ОБСЄ або беруть участь у засіданнях Парламентської асамблеї ОБСЄ.

«Позбавте нарешті делегацію росії повноважень! Підтримайте поправки від України до Правил і процедур ПА ОБСЄ, які зроблять це рішення юридично можливим! Міжнародна спільнота має забезпечити повну ізоляцію росії, як країни-агресора, в усіх вимірах. Зокрема, це стосується участі у міжнародних організаціях, таких як ОБСЄ», - акцентувала Олена Кондратюк.