Роксолана Підласа: З наступного року громади самі обиратимуть проєкт, на який підуть гроші з фонду регіонального розвитку

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
30 червня 2023, 10:16

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №9165 стосовно використання коштів Державного фонду регіонального розвитку. Ідеться про передачу на потреби оборони 2 млрд грн, передбачених на інфраструктурні проєкти.

Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

«У нас було передбачено в державному бюджеті 2 млрд грн для інфраструктурних проєктів у регіонах, але ми розуміємо, що інфраструктурні проєкти зараз не є першою необхідністю, тому ці кошти було передано на програму закупівлі, модернізації та ремонту військової техніки, тобто на потреби оборони. Цього року це наш основний пріоритет - оборона держави та робота нашого війська», - зазначила парламентарій.

Вона додала, що водночас у рамках законопроєкту було ухвалене рішення про те, що наступного року уряд передбачить у держбюджеті, що Держфонд регіонального розвитку буде розподілятися через голосування за допомогою додатку в «Дії».

«Таким чином українці зможуть обирати той проєкт, який вони хочуть підтримати у своєму регіоні. Люди самі вирішуватимуть, що їм потрібніше побудувати: укриття в школі, ЦНАП, добудувати лікарню тощо. Ми вважаємо, що це хороший інструмент прямої демократії, який потрібно розвивати, вводити в «Дії» опитування, щоб вивчити громадську думку», - підсумувала народна депутатка.